[0919] 4468244 - [021] 26806140
ساعات کاری دوشنبه 12:00 تا 16:00 ، چهارشنبه 15:30 تا 19:00

تنگ کردن واژن

احساس زیبایی و تمایل به زیبا بودن یک موضوع روانشناختی است به همین دلیل اکثریت افراد زیبایی و زیبا بودن را دوست دارند و همین موضوع موجب شده تا گرایش به انجام اعمال جراحی بیشتر شود. اما جالب است بدانید که گاهی اوقات انجام اعمال زیبایی تنها به دلیل زیبایی ظاهری انجام نمی شود و فرد با مشکلاتی همراه است که مجبور به انجام اعمال جراحی می شود. یکی از اعمال جراحی زیبایی زنان عمل تنگ کردن واژن است که این عمل با نام واژینوپلاستی شناخته می شود. انجام عمل تنگ کردن واژن به منظور ترمیم بافت ناحیه تناسلی و بازگشت به حالت اولیه صورت می گیرد.

 به طور معمول بافت واژن با افزایش سن و برخی عوامل همچون زایمان های متعدد، رابطه جنسی دچار شل شدگی می شود، که این خود منجر به بروز مشکلات بیشتری برای فرد خواهد شد.

جالب است بدانید، شل شدن بافت ناحیه تناسلی به دلیل دیگری هم اتفاق می افتد که در ادامه به شرح آن می پردازیم. بافت واژن به دلیل وجود کلاژن حالت ارتجاعی و کشسانی دارد، که معمولا با افزایش سن تولید کلاژن و سطح هورمون استروژن کاهش می یابد و همین امر موجب می شود تا بافت ناحیه تناسلی حالت کشسانی خود را از دست بدهد.

احساس زیبایی و تمایل به زیبا بودن یک موضوع روانشناختی است به همین دلیل اکثریت افراد زیبایی و زیبا بودن را دوست دارند و همین موضوع موجب شده تا گرایش به انجام اعمال جراحی بیشتر شود. اما جالب است بدانید که گاهی اوقات انجام اعمال زیبایی تنها به دلیل زیبایی ظاهری انجام نمی شود و فرد با مشکلاتی همراه است که مجبور به انجام اعمال جراحی می شود.

یکی از اعمال جراحی زیبایی زنان عمل تنگ کردن واژن است که این عمل با نام واژینوپلاستی شناخته می شود. انجام عمل تنگ کردن واژن به منظور ترمیم بافت ناحیه تناسلی و بازگشت به حالت اولیه صورت می گیرد.

 به طور معمول بافت واژن با افزایش سن و برخی عوامل همچون زایمان های متعدد، رابطه جنسی دچار شل شدگی می شود، که این خود منجر به بروز مشکلات بیشتری برای فرد خواهد شد.

جالب است بدانید، شل شدن بافت ناحیه تناسلی به دلیل دیگری هم اتفاق می افتد که در ادامه به شرح آن می پردازیم. بافت واژن به دلیل وجود کلاژن حالت ارتجاعی و کشسانی دارد، که معمولا با افزایش سن تولید کلاژن و سطح هورمون استروژن کاهش می یابد و همین امر موجب می شود تا بافت ناحیه تناسلی حالت کشسانی خود را از دست بدهد.

روش های تنگ کردن واژن

تنگ کردن ناحیه تناسلی به دو صورت جراحی و لیزر انجام می شود که انتخاب نوع روش ترمیم بافت واژن بسته به شرایط بیمار و صلاحدید پزشک مشخص می شود. در صورتی که به هر دلیل دچار شل شدگی ناحیه تناسلی خود شده اید بهتر است برای انتخاب روش مناسب به یک جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید تا پس از بررسی های لازم نوع روش درمان مشخص گردد.

جراحی تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن یک روش جوانسازی است که طی این جراحی ترمیم عضلات کف لگن و بافت های واژن صورت می گیرد. جالب است بدانید که انجام این جراحی می تواند به ترمیم عضلات ناحیه واژن کمک کرده و سبب افزایش میل جنسی در فرد شود.

تنگ کردن واژن با پرینورافی

پرینورافی عملی است که به زیباسازی و جوانسازی ناحیه پرینه که در بین مقعد و واژن قرار دارد می پردازد. این عمل طی مدت زمان کمی انجام می شود و غیر تهاجمی است، به طوری که پس از انجام آن به بستری احتیاج نمی باشد و فرد می تواند به منزل خود بازگردد. قابل ذکر است که همه افراد نمی توانند این جراحی را انجام دهند و برای برخی از اشخاص با شرایط جسمی نامناسب ممنوعیت دارد. قبل از هر گونه اقدام برای این عمل حتما باید با پزشک مربوطه مشورت گردد تا از بروز هر گونه عوارض بعد از پرینوگرافی جلوگیری شود.

تنگ کردن واژن با لیزر

با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه های لیزر زیبایی زنان کاربرد بسزایی در انجام اعمال جراحی پیدا کرده است و همین امر موجب شده تا تمایل افراد به انجام عمل تنگ کردن واژن با لیزر بیشتر شود.

تنگ کردن واژن با لیزر یک روش زیبایی کم تهاجم است که بدون هیچ گونه برشی انجام می گردد. جالب است بدانید که، تنگ کردن واژن با لیزر بدون نیاز به هیچ گونه ماده بیهوشی انجام می شود و نیازی به بستری نخواهد بود.

از آنجایی که انجام اعمال زیبایی با لیزر به نسبت جراحی باز سبک تر است و نیازی به بخیه نمی باشد از پرطرفدارترین روش ها به شمار می آید. معمولا انجام جراحی زیبایی زنان با لیزر با خطرات و عوارض کمتری همراه بوده و در مطب قابل انجام است.

یکی از مهمترین نکات این است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب علاوه بر اینکه دستگاه لیزر می بایست از استانداردهای روز جهان برخوردار باشد، می بایست در انتخاب جراح زیبایی زنان خود دقت لازم و کافی را داشته باشید.

مشاوره قبل از تنگ کردن واژن

در صورتی که قصد انجام جراحی زیبایی زنان را دارید، بهتر است قبل از اقدام به هر عملی با متخصص زنان و زایمان در این زمینه مشورت نمایید، زیرا انجام جلسات مشاوره باعث می شود تا سطح آگاهی تان از نحوه جراحی و نتایج آن افزایش یابد. همچنین با انجام این جلسات می توانید انتظارات خود را با پزشک درمیان بگذارید.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

یکی از مهمترین عواملی که در رسیدن به نتیجه مطلوب موثر است، رعایت توصیه ها و مراقبت های پزشکی بعد از تنگ کردن واژن است. مراقبت های پزشکی بعد از این جراحی با توجه به نوع روش درمان متفاوت خواهد بود. اما ما در این قسمت قصد داریم به برخی از توصیه های پزشکی معمول در این زمینه اشاره نماییم، با ما همراه باشید.

  • فعالیت های سنگین ورزشی و غیر ورزشی

لازم است بدانید افرادی که تحت این عمل قرار می گیرند موظف اند حدود چهار تا شش هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و غیر ورزشی بپرهیزند و از فشار وارد آمدن به ناحیه تناسلی خودداری نمایید.

  • استراحت

مدت زمان استراحت پس از این جراحی بسته به روش انجام آن متفاوت است اما به طور معمول بیمار می بایست به مدت یک هفته استراحت نمایید.

  • برقراری رابطه جنسی

رابطه جنسی یکی از عواملی است که می بایست به مدت حداقل یک ماه انجام نشود زیرا داشتن رابطه جنسی موجب می شود تا به ناحیه تناسلی فشار وارد شود و موجب خونریزی و یا احتقان شود.

  • استعمال دخانیات

استعمال دخانیات و مشروبات الکلی یکی از عواملی است که بر روی سرعت ترمیم زخم ها تاثیر می گذارد و موجب کند تر شدن بهبود بیمار می شود.

عوارض تنگ کردن واژن

در هر جراحی زیبایی احتمال بروز عوارض وجود دارد اما به طور معمول عوارض جراحی به دو دسته جانبی و جراحی تقسیم بندی می شود. عوارض جانبی همچون؛ خونریزی، عفونت، تورم و درد طبیعی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود. ولی عوارض ناشی از جراحی همانند تنگ کردن بیش از حد ناحیه واژن که معمولا توسط افراد غیر متخصص اتفاق می افتد. لذا برای پیشگیری از بروز چنین عوارضی بهتر است در انتخاب جراح زیبایی زنان خود دقت لازم و کافی را داشته باشید.

عوارض تنگ کردن واژن

دوره نقاهت تنگ کردن واژن

مدت زمان دوره نقاهت بیمار بسته به نوع روش آن متفاوت می باشد. به طور معمولا دوره نقاهت تنگ کردن واژن با لیزر به نسبت جراحی باز کوتاه تر خواهد بود، اما طبیعتا مدت زمان دوره نقاهت حدود یک تا دو ماه خواهد بود.

یکی از مهمترین نکات برای افرادی که این جراحی زیبایی را انجام می دهند و موظف برای رسیدن به نتیجه مطلوب آن رعایت نمایند این است که به مدت یک تا دو ماه از برقراری رابطه جنسی اجتناب ورزند.

آیا تنگ کردن واژن در درمان بی اختیاری ادرار پس از زایمان یا دوره یائسگی موثر است؟

شل شدن ناحیه تناسلی یکی از عواملی است که می تواند سبب ابتلا به بیماری بی اختیاری ادرار و مشکلات جنسی شود. لازم به ذکر است، معمولا اکثریت بانوان پس از دوره یائسگی به دلیل تغییرات هورمونی با بیماری همچون بی اختیاری ادرار مواجه می شوند که معمولا تنگ کردن واژن می تواند منجر به بهبود مشکلات بیمار شود.

هزینه تنگ کردن واژن

هزینه تنگ کردن واژن با توجه به برخی عوامل همچون روش انجام آن متفاوت می باشد. لذا قبل از معاینه و بررسی های لازم به هیچ عنوان نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه این عمل بهتر است با یک جراح زیبایی زنان مشورت نمایید.

تنگ کردن واژن یکی از پرطرفدارترین جراحی زیبایی زنان است، در صورتی که به هر دلیل عضلات بافت ناحیه تناسلی شما ضعیف شده است بهتر است با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران در این زمینه مشورت نمایید تا با توجه به شرایط شما روش درمان مناسب انتخاب و صورت گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
(Visited 1,105 times, 3 visits today)
دکتر ماندانا لطفی یگانه

دکتر ماندانا لطفی یگانه

متخصص زنان و زایمان و نازایی (جراح زیبایی زنان)

فارغ التحصیل مجموعه مدارس استعدادهای درخشان ( سمپاد ) دبیرستان فرزانگان که در سال ۷۹ وارد رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و در سال ۸۷ با توجه به سطح بالای نمرات بعنوان ده درصد دانشجویان برتر اجازه شرکت مستقیم در آزمون دستیاری رو پیدا کردم و وارد رشته زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ، بیمارستان امام خمینی شدم .

پاسخ

Call Now Buttonتماس با پزشک