[0919] 4468244 - [021] 26806140
ساعات کاری دوشنبه 12:00 تا 16:00 ، چهارشنبه 15:30 تا 19:00

واژینوپلاستی برای تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی چسیت و چگونه انجام می شود؟ واژینوپلاستی یکی از روش های زیبایی واژن است. از این روش برای تنگ کردن واژن استفاده می شود. اهمیت دادن به این موضوع بسیار مهم است. جراحی واژینوپلاستی به کسانی که با گذشت زمان و یا ایجاد عوامل مختلف دچار گشادی واژن شده اند، کمک می کند. درواقع در برخی از موارد این موضوع به قدری یا اهمیت می شود که روابط جنسی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. درادامه به هر آنچه باید در ارتباط با واژینوپلاستی بدانید، اشاره خواهیم کرد.

روش های تنگ کردن واژن خانم ها

برای برطرف کردن شلی و افتادگی های موجود در واژن می توان از روش جراحی واژینوپلاستی و یا روش های بدون جراحی استفاده می شود. امروزه بیشتر از روش های بدون جراحی برای شلی و افتادگی واژن استفاده می شود اما با توجه به شرایط موجود ممکن است از روش های جراحی برای زیبایی واژن نیز استفاده شود.

واژینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

✅ واژینوپلاستی تحت روش های مختلفی انجام می شود که به زیباسازی واژن نیز معروف است. در طی انجام آن آسیب های وارد شده به واژن به دلایل مختلف و یا با گذشت زمان جبران می شود. جراحی زیبایی واژن با هدف زیبایی و جوانسازی برای بهبود روابط جنسی فرد انجام می شود. اما برخی مزایای دیگر نیز دارد که به آن اشاره خواهیم کرد.

✅ در طی این جراحی قسمت های شل و افتاده واژن حذف می شود. به همین دلیل لب های واژن (عضلات پرینه) سفت می شوند. کسانی که دچار بی حسی در رابطه جنسی شده اند می توانند با استفاده از واژینوپلاستی تحت درمان قرار بگیرند.

✅ در طی این عمل با برداشتن قسمتی از پره های واژن، قسمت باقی مانده کمی کشیده می شود و بخیه زده می شود. به همین دلیل است که قسمت های داخلی و بیرونی واژن تحت تاثیر قرارمی گیرد. این جراحی معمولا تحت بی حسی انجام می شود.

چه عواملی باعث گشادی واژن می شوند؟

 • بالا رفتن سن
 • روابط جنسی متعدد
 • زایمان به روش طبیعی
 • تغییراتن هورمونی
 • خشکی واژن
 • تغییرات مکرر در وزن بدن
 • اختلالاتی نظیر یبوست
 • وجود اختالات مادرزادی در کانال واژن
 • برخی دلایل ژتتیکی
واژینوپلاستی

افتادگی و شل شدگی واژن در بیشتر مواقع با گذشت زمان ایجاد می شود. گاهی انجام وزش هایی که به کف لگن فشار وارد می کند علی الخصوص در زمان عادت ماهیانه می تواند از عوامل افتادگی واژن باشد. درمان های متفاوتی برای برطرف کردن این عارضه وجود دارد.  افرادی کاندیای این جراحی هستند که از ظاهر افتاده واژن خود راضی نیستند و همچنین افرادی که می خواهد به روابط جنسی خود بهبود ببخشند.

آیا عمل هیسترکتومی موجب گشادی واژن می شود؟

در اکثر اوقات جراحی برداشتن رحم می تواند موجب افتادگی واژن شود. افتادگی واژن که در آن بخشی از واژن به سمت بیرون حرکت می کند ایجاد می شود. این مورد یکی از عوارض ناخواسته عمل هیسترکتومی است. برای از بین بردن این عازضه می توان از روش های رفع گشادی واژن که یکی از آن ها جراحی واژینوپلاستی است، اشاره کرد.

مزایای تنگ کردن واژن چیست؟

 • اکثر اختلالات مربوط به ارگاسم بانوان به همین دلیل است. بنابراین با انجام این روش این اختلال از بین می رود.
 • کسانی که به طور مکرر به عفونت های واژینال مبتلا می شوند لدانن تنگ کردن واژن از این طریق می تواند به آن ها کمک کننده باشد.
 • تنگ شدن واژن اعتماد به نفس بانوان را بالا می برد.
 • این جراحی به کسانی که دچار بی اختیاری ادرار هستند، کمک می کند.
 • البته لازم به ذکر است جراحی واژن برای برخی از افراد که افتادگی بیش از حد دارند و یا دچار پارگی در ناحیه گف لگن شده اند، توصیه نمی شود.
 • تنگ کردن واژن بدون جراحی با لیزر نیز امکان پذیر است. این روش از جمله روش های بدون جراحی است که می توان از آن نتیجه گرفت.

به غیر موارد ذکر شده در بالا ممکن است برخی بیماری ها نظیر بیماری های زمینه ای در ایجاد این اختلال موثر باشد. امروزه روش های جراحی و غیر جراحی مختلفی برای زیباسازی واژن به کار گرفته می شود که با توجه به نوع مشکل جراح زیبایی زنان به شما کمک خواهد کرد.

مزایای واژینوپلاستی

عوارض تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی

برخی از عوارض موقت ممکن سایت پس از جراحی به وجود بیاید که با گذشت زمان از بین خواهد رفت. به عنوان مثال به دلیل کشیدگی در ناحیه عضلات پرینه ممکن است در روز های بعد از عمل احساس کشیدگی کنید. همچنین در زمان تجربه اولین رابطه جنسی بعد از جراحی کمی احساس درد کنید. البته این درد ها موقتی است و پس از مدتی از بین خواهد رفت. البته در طی این جراحی به دلیل ایجاد بریدگی، ممکن است دوران نقاهت کمی ناراحت کننده باشد. فرد پس از انجام این جراحی به مدت چند هفته نمی تواند رابطه جنسی داشته باشد. بنابراین در صورت رعایت مراقبت های لازم دوران نقاهت پس از جراحی کوتاه تر خواهد شد. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر می شود:

 • مراقبت های بعد از جراحی تنگ کردن واژن
 • رعایت بهداشت شخصی
 • تا یک ماه و دو هفته از رابطه جنسی اجتناب کنید
 • سعی کنید حداقل 6 هفته به ایتخر نروید
 • از پوشیدن لباس هایی که به محل جراحی فشار وارد می کنند، پرهیز کنید

مراقبت های بعد از عمل در این زمینه نیاز به بستری در بیمارستان ندارد. در صوتی که سوزش و تورم زیاد در محل جراحی احساس کردید، می توانید برای کاهش این احساس از کمپرس سرد استفاده کنید.

سخن آخر

افتادگی و شل شدن واژن ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود. با اینکه سن یک عامل اثر گذار در این زمینه است، اما ممکن است دختران جوان نیز دچار افتادگی واژن باشند. جراحی واژینوپلاستی اقدام به رفع این افتادگی ها می کند. به این ترتیب می توان همه بانوانی که به دلیل افتادگی و شل شدگی واژن دچار عوارض گوناگون شده اند را با این روش درمان کرد. رفع گشادی واژن امروزه به روش های جراحی و غیر جراحی انجام می شود. ماندگاری این روش طولانی مدت است. همچنین ممکن است مناسب برخی از بانوان نباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است به متخصص جراحی زیبایی زنان مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
(Visited 31 times, 1 visits today)

پاسخ

Call Now Buttonتماس با پزشک