[0919] 4468244 - [021] 26806140
ساعات کاری دوشنبه 12:00 تا 16:00 ، چهارشنبه 15:30 تا 19:00

جراحی زیبایی کلیتوریس و تاثیر آن در افزایش میل جنسی خانم ها

هود کلیتورال چین پوستی در ناحیه تناسلی است، که قسمت سر کلیتورال را پوشش داده است. از آنجایی که کلیتورال در برابر مالش دادن و اصطکاک بسیار حساس می باشد، هود کلیتورال از آن در برابر اصطکاک محافظت می نماید. ظاهر آن در افراد مختلف متفاوت است و بزرگ یا کوچک بودن آن ها کاملا طبیعی است. اما برخی از افراد ممکن است از ظاهر کلاهک کلیتورال خود راضی نباشند. در این صورت می توانند از هودوپلاستی (جراحی زیبایی کلیتوریس) برای رسیدن به فرم دلخواه کلیتورال استفاده نمایید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با هودوپلاستی، کاربرد و مزایای آن، نگارش شده است.

جراحی هودوپلاستی چیست؟

همانطور که گفته شد هود کلیتورال قسمت نوک کلیتورال را احاطه کرده است و از آن محافظت می نماید. با این وجود این قسمت هیچ نقشی در عملکرد تولید مثل بانوان ندارد. اما با این وجود نقش بسیار موثری در رسیدن بانوان به اوج لذت جنسی دارد. این قسمت دارای پایه های عصبی است و در صورت تحریک این قسمت، پر از خون می شود. در برخی از مواقع بزرگ بودن بیش از اندازه هود کلیتورال می تواند زیبایی دستگاه تناسلی و اعتماد به نفس بانوان را کاهش دهد. همچنین کوچک بودن بیش از اندازه آن می تواند در لذت بانوان از روابط جنسی اختلال ایجاد نماید. جراحی هودوپلاستی روشی موثر جهت زیباسازی و برطرف نمودن پوست های اضافی روی کلاهک کلیتورال است. این روش جراحی موجب کاهش برجستگی های هود کلیتورال می شود. در صورتی که همچنان از کلاهک کلیتورال محافظت می نماید. البته برای انجام جراحی هودوپلاستی نیاز است تا حتما پزشک متخصص و مجرب در این زمینه را انتخاب نمایید. تا از آسیب دیدگی احتمالی به عملکرد کلیتورال جلوگیری شود. همچنین هدف از انجام جراحی هودوپلاستی زیبایی و تناسب آن با سایر اعضای دستگاه تناسلی می باشد. این جراحی در اکثر مواقع به همراه جراحی لابیاپلاستی انجام می شود. اما در صورت نیاز می توان آن را به تنهایی نیز انجام داد.

قبل-و-بعد-جراحی-زیبایی-کلیتوریس

دلایل انجام جراحی هودوپلاستی

انجام جراحی هودوپلاستی برای بیمارانی که به صورت مادرزادی دچار مشکلات پوستی کلیتوریس می باشند، ضروری است. زیرا در بسیاری از مواقع وجود پوست های اضافی در اطراف کلیتوریس می تواند موجب عدم لذت و تحریک در رابطه جنسی شود. به همین دلیل به مرور زمان می تواند موجب مشکل در زندگی زناشویی و روابط جنسی زوجین شود. انجام جراحی هودوپلاستی می تواند این پوست های اضافی و چین و چروک های ایجاد شده در قسمت هود کلیتورال را از بین ببرد و ظاهری نرمال و طبیعی به این قسمت ببخشد.

چگونگی-انجام-هودوپلاستی

شرایط بهبودی پس از جراحی هودوپلاستی

معمولا جراحی زیبایی کلیتوریس عمل سبکی می باشد. بنابراین در صورت رعایت اصول مراقبتی و بهداشتی پس از جراحی، دوران نقاهت بسیار کوتاه مدتی دارد. البته در صورتی که عمل هودوپلاستی و لابیاپلاستی به طور همزمان انجام شده باشد. مدت زمان مورد نیاز جهت بهبودی کامل، بیشتر خواهد شد. به طور کلی پس از انجام جراحی زیبایی کلیتوریس مشاهده تورم، درد و کبودی خفیف در ناحیه هود کلیتورال طبیعی است و در صورت رعایت اصول مراقبتی و همچنین استفاده نمودن از پمادهای موضعی تجویز شده، کاهش پیدا خواهد کرد. به طور کلی برای پیشگیری از بروز عوارض احتمالی بهتر است پس از جراحی سه روز استراحت نمایید و پس از آن فعالیت های روزمره و کاری خود را شروع نمایید. همچنین حداقل تا یک ماه پس از انجام جراحی، از انجام دادن کارهای سنگین مانند بلند نمودن اجسام و ورزش های شدید اجتناب نمایید. همچنین سعی کنید تا یک ماه از مقاربت نیز خودداری نمایید. زیرا ممکن است منجر به خونریزی و یا عفونت این ناحیه شود. فراموش نکنید که بی حسی این ناحیه تا مدتی طبیعی می باشد و پس از بهبود تورم برطرف خواهد شد.

مشاهده نتایج جراحی هودوپلاستی

اکثر افرادی که این جراحی را انجام داده اند، از نتیجه آن راضی می باشند. از طرفی نتیجه جراحی را تا حدودی می توان بلافاصله پس از جراحی مشاهده نمود. اما نتیجه نهایی پس از کاهش تورم و بهبودی کبودی ها قابل مشاهده می باشد. البته بیشترین زمانی که می توانید نتیجه جراحی را به طور کامل احساس نمایید، زمانی است که رابطه جنسی دارید. خوشبختانه نتیجه این جراحی زیبایی کلیتوریس دائمی می باشد. اما در برخی مواقع ممکن است تحت تاثیر بارداری و زایمان قرار بگیرد.

مزایای انجام جراحی هودوپلاستی

  • افزایش میل و لذت جنسی از ابتدایی ترین مزایای این جراحی است.
  • از طرفی این جراحی باعث ایجاد ارگاسم قوی تر می شود.
  • افزایش زیبایی واژن نیز از دیگر مزایای جراحی زیبایی کلیتوریس است.
  • سهولت و راحتی هنگام پوشیدن لباس های چسبان
  • افزایش اعتماد به نفس بانوان
  • بهبود بخشیدن برانگیختگی جنسی

عوارض احتمالی جراحی هودوپلاستی

از آنجایی که عمل جراحی زیبایی کلیتوریس، روشی تهاجمی است. در صورتی که توسط پزشک غیر متخصص و بی تجربه انجام شود.می تواند عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. این عوارض احتمالی عبارتند از :

آسیب های عصبی

از آنجایی که دستگاه تناسلی از عصب های فراوانی تشکیل شده است. احتمال آسیب دیدگی عصب های آن در طور عمل جراحی ناحیه واژن وجود دارد. که می تواند موجب افزایش و یا کاهش احساسات در این ناحیه شود. فراموش نکنید که عصب ها بازسازی نمی شوند. به همین دلیل در صورت آسیب دیدگی عصب، این عارضه دائمی بوده و قابل درمان نمی باشد.

ایجاد اسکار و جای زخم

ایجاد جای زخم می تواند به دلیل عدم استفاده از بخیه مناسب و بخیه زدن نامناسب ایجاد شود. که در نهایت می تواند منجر به کاهش احساس این ناحیه شود.

حبس شدن ادرار

از دیگر عوارض احتمالی این عمل جراحی می توان به احتباس ادرار اشاره نمود. در صورتی که بافت اسکار انسداد پیدا کند و یا لبه های مجرای ادرار جوش بخورد، می تواند منجر به حبس شدن ادرار و در نهایت مشکلات جدی کلیوی شود.

عدم تقارن هود کلیتورال

از دیگر عوارض هودوپلاستی می توان به عدم تقارن هود کلیتورال، بروز عفونت در محل مورد نظر و برداشتن بیش از اندازه هود کلیتورال اشاره نمود. که البته مورد آخر تنها در صورت عدم تخصص و تجربه پزشک اتفاق خواهد افتاد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
(Visited 939 times, 1 visits today)

پاسخ

Call Now Buttonتماس با پزشک