[0919] 4468244 - [021] 26806140
ساعات کاری دوشنبه 12:00 تا 16:00 ، چهارشنبه 15:30 تا 19:00

بهترین راهکار برای رفع تیرگی واژٰن

زیبایی ناحیه تناسلی در سال های اخیر به یکی از مهم ترین مسائل برای بانوان تبدیل شده است. می توان گفت به کمک پیشرفت علم پزشکی و روی کار آمدن روش های مختلف افرادی به سمت این روش ها می روند. تیرگی واژن یکی از مشکلاتی است که باعث ناراحتی خاطر بانوان می شود. با استفاده از روش های جدید می توان برای رفع تیرگی واژن اقدام کرد.

 • زیبا و جذاب بودن ظاهر و تمامی اندام های بدن برای اکثر زنان بسیار حائز اهمیت است. طبق تحقیقات انجام شده شیوع انجام جراحی های زیبایی زنان روز به روز در حال افزایش است و امروزه حدود 15 درصد از زنان جراحی زیبایی انجام داده و معمولا اکثر آن ها در گروه سنی زیر سی و پنج سال بوده اند. بیشترین عاملی که موجب می شود تا زنان به سمت جراحی های زیبایی گرایش پیدا کنند، تمایل به زیبایی و جذاب بودن است. ناحیه تناسلی همانند صورت برای تمامی زنان بسیار حائز اهمیت است.

در این مقاله قصد داریم از بهترین روش های سفید کردن واژن، دلایل تیرگی واژن و هزینه این کار سخن بگوییم. بنابر این اگر قصد انجام اینکار را دارید و به دنبال بهترین روش برای سفید کردن واژن خود هستید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سفید کردن ناحیه تناسلی

علل تیرگی واژن

دلایل مختلفی می تواند منجر به تیرگی ناحیه تناسلی شود و تیرگی ناحیه تناسلی هیچ ارتباطی به ملانین ندارد، جالب است بدانید که افزایش خونرسانی، اصطحکاک و شرایط خاص، افزایش سن، عفونت، ابتلا به برخی بیماری ها همچون تنبلی تخمدان، بیماری های تیروئید، ژنتیک و … از عوامل موثر در تغییر رنگ این ناحیه به شمار می آید.

تیرگی دستگاه تناسلی و کشاله ران علت های مختلفی دارد. از تغییرات هورمونی دوره بلوغ تا ژنتیک تا تغییرات هورمونی دوره بارداری و همچنین لباس های زیر نایلونی که در طولانی مدت و تعریق باعث آزردگی پوست آن ناحیه و تیره شدنش می شود. همچنین مورد دیگر از بین بردن موهای ناحیه تناسلی به وسیله شیو کردن است که آن هم باعث تیرگی می شود.

سفید کردن ناحیه تناسلی

کاندید های سفید کردن واژن چه افرادی هستند؟

در واقع اگر نسبت به بدن خود حس خوبی ندارید و فکر می کنید که سفید کردن واژن به شما کمک خواهد کرد، محدودیتی وجود ندارد و می توانید برای آن اقدام کنید. اما اگر شما جز افرادی هستید که در شرایط زیر قرار دارید، کاندیدی مناسب برای رفع تیرگی واژن و سفید کردن آن به حساب می آیید.

 1. اگر به صورت ژنتیکی و ارثی پوستی تیره دارید و همه در خانواده شما پوستی تیره دارند.
 2. اگر که اعتماد به نفس کافی ندارید و از بدن خود راضی نیستسد.
 3. حین رابطه جنسی نسبت بدن خود احساس خجالت و شرمساری می کنید و به همین علت از رابطه لذتی نمی برید.
 4. اگر که به علت استفاده زیاد از ژیلت دچار تیرگی واژن شده اید.
 5. اگر در شرایط جسمی سالم قرار دارید و دچار عفونت در واژن نمی باشید.
مزایای رفع تیرگی واژن

رفع تیرگی واژن چه مزایایی دارد؟

سفید کردن واژن و برطرف کردن تیرگی واژن علاوه بر اینکه به ناحیه تناسلی ظاهر بهتری می دهد، اعتماد به نفس شخص را بالا می برد. اینکه بانوان نسبت به بدن و ناحیه تناسلی خود احساس خوبی داشته و از بدن خود راضی باشند، به بالا رفتن اعتماد به نفس آن ها در طول رابطه کمک می کند.

بیشتر بخوانید: جوانسازی واژن چیست؟

روش های سفید کردن ناحیه تناسلی

روش های مختلفی برای روشن سازی ناحیه تناسلی وجود دارد و سوالی که برای بسیاری از بانوان پیش می آید این است که موثر ترین و بهترین روش برای از بین بردن این تیرگی ها چیست؟ در واقع تلفیقی از روش ها می تواند از همه بهتر باشد هر خانمی بنا به پوست،درجه رنگ آن، ضخامت، جنس و پاسخگوییش یک شیوه ممکن است بهتر از باقی روش ها برای او کار کند.در مرکز دکتر ماندانا لطفی یگانه از تلفیقی از تکنولوژی و شیوه های مختلف از لیزر مونالیزا تا پیلینک شیمیایی و مزو تراپی استفاده می شود و در نهایت می توان گفت که تلفیق این روش ها طی ۴ تا پنج جلسه می تواند تا ۷۰ یا ۸۰ درصد در رفع تیرگی ناحیه تناسلی تاثیر گذار باشد.

.در ادامه به برخی از روش ها برای برطرف کردن تیرگی ناحیه تناسلی اشاره می کنیم.

سفید کردن ناحیه تناسلی با صابون

صابون ها متشکل از مواد شیمیایی است که در اکثر موارد نه تنها موثر نبوده بلکه با نتیجه ای معکوس همراه بوده است. همچنین صابون ها دارای PH بوده و این امر می تواند موجب شود تا PH ناحیه تناسلی برهم ریزد. لذا بهتر است قبل از آنکه خودسرانه از هر روشی جهت رفع مشکل خود استفاده نمایید، حتما با یک جراح زیبایی زنان در این زمینه مشورت نمایید تا از بروز عوارض پیشگیری نمایید.

سفید کردن ناحیه تناسلی با کرم های موضعی

روش های متعددی برای سفید کردن ناحیه تناسلی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از کرم های موضعی است. کرم های موضعی در اکثر موارد موثر نبوده و تاثیر در تغییر رنگ ناحیه تناسلی ایجاد نخواهد کرد. بایستی مراقب باشید که هر کدام از این موارد شاید با عوارضی همراه باشد که بهتر است با یک متخصص زنان و زایمان در این زمینه مشورت نمایید.

سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر

موثرترین و بهترین روش سفید کردن ناحیه تناسلی لیزر درمانی است. لیزر یک روش زیبایی دائمی نخواهد بود، اما مدت زمان ماندگاری آن به نسبت روش های دیگر طولانی تر است.

سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر یک روش زیبایی کاملا بدون عارضه است که هیچ گونه دردی را نخواهد داشت، طول مدت زمان انجام لیزر حدود سی دقیقه خواهد بود و قبل از انجام لیزر پزشک با استفاده از کرم بی حسی به بی حس کردن ناحیه مورد نظر می پردازد تا فرد هیچ گونه دردی را احساس نکند.

استفاده از لیزر مزیت های بسیاری دارد که علاوه بر جنبه زیبایی به منظور درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد و جز بی خطرترین روش ها به شمار می آید.

تعداد جلسات سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر

تعداد جلسات سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر بسته به وضعیت بیمار و شدت تیرگی ناحیه تناسلی متفاوت می باشد. اما به طور معمول جلسات سفید کردن واژن با لیزر بین سه تا پنج جلسه صورت می گیرد و فواصل زمانی بین هر جلسه درمانی حدود سی تا چهل روز می باشد.

آیا سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر درد دارد؟

برخی از افراد تصور می کنند، سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر، با درد همراه است. در صورتی که چنین نیست و یک روش کاملا بدون درد می باشد. قبل از انجام لیزر متخصص زنان و زایمان با استفاده از کرم های بی حسی سعی می نمایند تا کوچکترین احساس ناراحتی در زمان انجام لیزر احساس نشود.

آیا سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر عوارض دارد؟

برخی از افراد تصور می کنند به دلیل آنکه لیزر همراه با اشعه است احتمال عوارض وجود خواهد داشت، در صورتی که لیزر درمانی لازم است، توسط افراد متخصص و خبره انجام شود تا از بروز عوارض ناشی از انجام نادرست همچون سوختگی پیشگیری شود.

نکته ای دیگر اینکه، عوارض جانبی لیزر همچون تورم و سوزش بسیار کم پس از لیزر ایجاد می شود که این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود.

آیا سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر موجب ناباروری می شود؟

برخی از افراد تصور می کنند که لیزر به دلیل داشتن اشعه منجر به بروز مشکلات ناباروری می شود، در صورتی که لازم است بدانید اشعه لیزر بسیار ناچیز بوده و تاثیری در روند بروز مشکلات ناباروری نخواهد داشت و حداکثر تاثیر اشعه بر روی پوست و مخاط می باشد.

چقدر می توان از رفع تیرگی واژن با لیزر مطمئن بود؟

احتمالا قبل از اینکه برای سفید کردن واژن با لیزر اقدام کنید، میخواهید از این مطمئن شوید که این روش به صورت صد درصدی تاثیر دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که معمولا درصد زیادی از افرادی که از این روش زیبایی واژن با لیزر با لیزر استفاه کرده اند، نتیجه مورد نظر خود را گرفته و از آن راضی بوده اند.

اقدامات قبل از سفید کردن واژن با لیزر؟

 • در صورتی که به بیماری خاصی خصوصا عفونت های واژینال مبتلا هستید، متخصص زنان را در جریان بگذارید.
 • روز قبل از لیزر از شیو کردن ناحیه تناسلی خود بپرهیزید.
 • استفاده از کرم ها و پماد هایی با ترکیبات شیمیایی را یک هفته قبل از لیزر ممنوع کنید.
 • بهتر است که زمان جلسات لیزر خود را به ده روز پس از لیزر موکول کنید.

مراقبت های پس از رفع تیرگی واژن با لیزر

برای رسیدن به نتیجه مطلوب رعایت توصیه ها و مراقبت های پزشکی بسیار موثر خواهد بود که در ادامه به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

 • رعایت بهداشت

ناحیه تناسلی یک ناحیه مرطوب است لذا پس از انجام لیزر رعایت بهداشت و خشک نگه داشتن این ناحیه بسیار حائز اهمیت می باشد و این امر موجب می شود تا از بروز عوارضی همچون عفونت پیشگیری نمود.

 • رابطه جنسی

افرادی که سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر را انجام می دهند، پس از انجام لیزر درمانی بهتر است به مدت سه روز از تماس جنسی اجتناب ورزند.

 • فعالیت های ورزشی

پس از لیزر درمانی بهتر است به مدت ده روز از انجام فعالیت های ورزشی اجتناب ورزد.

 • مصرف داروها و کرم ها

پس از لیزر استفاده از داروهای آنتی بیوتیک و کرم های موضعی بهتر است با تجویز پزشک صورت گیرد و از مصرف خودسرانه اجتناب ورزید.

هزینه سفید کردن واژن

هزینه سفید کردن واژن با توجه به روشی که برای آن انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود. در حال حاضر هزینه و قیمت به یکی از مهم ترین فاکتور ها قبل از انجام هر کاری تبدیل شده است. اما نمی توانیم هزینه مشخصی را برای رفع تیرگی واژن و سفید کردن آن اعلام کنیم. برای اطلاع از هزینه ها بهترین کار مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان و بررسی شرایط شما است. او با بررسی نوع پوست شما تعداد جلسات را برای شما مشخص می کند و بر اساس آن می توانید قیمت حدودی را تخمین بزنید.

کلام آخر

در صورتی که از تیرگی ناحیه تناسلی خود شرمسار هستید و این امر بر روی اعتماد به نفس جنسی شما تاثیر گذاشته است. می توانید با مشورت با یک جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه مشورت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
(Visited 1,199 times, 1 visits today)
دکتر ماندانا لطفی یگانه

دکتر ماندانا لطفی یگانه

متخصص زنان و زایمان و نازایی (جراح زیبایی زنان)

فارغ التحصیل مجموعه مدارس استعدادهای درخشان ( سمپاد ) دبیرستان فرزانگان که در سال ۷۹ وارد رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و در سال ۸۷ با توجه به سطح بالای نمرات بعنوان ده درصد دانشجویان برتر اجازه شرکت مستقیم در آزمون دستیاری رو پیدا کردم و وارد رشته زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ، بیمارستان امام خمینی شدم .

پاسخ

Call Now Buttonتماس با پزشک